Mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından birisi olan DEMMAK Demireller Mak. San. Ve Tic. A.Ş. Afyon ili İscehisar ilçesinde 1944 yılında küçük bir atölyede imalatlarına başlamıştır. Ankara Anıttepede ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK için yapımına karar verilen anıt mezar inşaatında gerekli görülen Türk mermerinin işlenmesinde kullanılan külünk, murç, manivela, çivi, balyoz vb. gibi mermer ocakları için gerekli el aletlerinin imalatı yapılmıştır. Daha sonra ürün yelpazesini geliştirerek mekanik krikolar, araba imalatı, tamir-bakımı, ziraat aletleri imalatı ile faaliyetlerini devam ettirmişlerdir. 1979 yılında Şuayp DEMİREL Teknik Hidrolik Makine Sanayi adı ile imal ettiği 300 tonluk Hidrolik Kriko (Titano) mermer ocakları sektöründe bir çığır açmış olup bu şevk ve heyecanla 1982 yılında 2 ayaklı ST imalatı yapılmıştır. Şuayp Demirel Mermer Fabrikasında devreye alınan ST mermer sektörüne girilmesi için güzel bir neden olmuştur. Devamında mermer ocaklarında üretimi arttırmak kaliteli blok üretmek için Elmas Tel Kesme Makinaları imalatına başlanmıştır. 


1987 yılında DEMMAK Demireller Mak. San. Ve Tic. A.Ş. adı altında faaliyetlere devam edilmiştir. Bu yıldan itibaren imalat çeşitlerini sektörün ihtiyaçları doğrultusunda arttıran ve geliştiren DEMMAK Demireller Mak. San. Ve Tic. A.Ş. nin son dönemde yapmış olduğu imalatlar şunlardır:

80 Lamalı Asansörlü Katrak,Çift kollu 75 Lamalı Katrak, Plaka kesim hatları, Plaka silim hatları, 4 ayaklı ve iki ayaklı ST, Fayans hattı, Fayans ebatlama hattı, Yatay yarma makinası, Kenar işleme (pah) makinası, Cila makinaları, Blok çevirme, Dolgu makinası, Kollu zincirli kesme makinası ve tüm ocak ekipmanları ve makinalarıdır.

Mermer ocak makinaları olarak Elmas Tel Kesme, Sayalama, Havalı Delik Delme, Hidrolik Kriko gibi üretimlerimiz dünyanın her bölgesinde çalışmakta, mermer sektörünün vazgeçilmez makinaları olarak büyük talep görmektedir.

 1997 Yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Şuayp DEMİREL tarafından fikri temeli atılan ‘’DEVE’’ Marka Kaya Kamyonunun gerekli Pazar ve Ar-Ge çalışmalarının tamamlanmasını takiben 5 Ocak 2019 Tarihinde ilk prototip imalat kararı alınmış ve 10 ay gibi kısa bir süre sonra 29 Ekim 2019 tarihinde İlk Türk Kaya Kamyonu projesi başarıyla hayata geçirilmiştir.

 


Kaliteyi ön planda tutarak ürün çeşidi ve kapasite artışının yanında verimli seri çalışmaların olması, emeğin asgariye indirilmesi için hidrolik-pnömatik sistemlere önem verilerek otomasyona geçilmiştir. Manüel sistemler mecburi olmadıkça kullanılmamaya çalışılmakta ve makinalarda özellikle iş kazalarını önleyici emniyet sistemleri ön planda tutulmaktadır.

Üretilmekte olan tüm yeni ürünler kendi ocak ve fabrikalarımızda denenerek eksiklikleri tespit edilir. Gerekli tüm Ar-Ge ve kalite kontrolleri kusursuz mükemmel olarak ihtiyaç sahiplerine sunulur. Satışı yapılan makinalarımız 1 yıl garantilidir. Yedek parça garantisi, tamir-bakım servis hizmetleri sorunsuz ve zaman kaybı olmaksızın sunulmaktadır.

76 yıldır sektörün öncüsü olan DEMMAK ürün gamındaki tüm imalat çeşitleri ile kaliteden ödüm vermez ilkesini uzun yıllar sürdürecektir. Orta Asya Ülkeleri (Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan), orta doğu ülkeleri (Mısır, Suriye, Ürdün, Filistin, Cezayir, Fas) ve bazı Avrupa devletlerine üretiminin yaklaşık % 65’ni ihraç etmektedir.

DEMMAK A.Ş. tecrübesi ile ülke ve bölge kalkınmasında, sektörün gelişip büyümesinde her zaman üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığı ile Avrupa Birliğine geçiş sürecinde Avrupa standartlarında makine üretip ihraç ederek ülke kalkınmasında pay sahibi olacaktır. Üretim

Mermer ocak makineleri olarak Elmas Tel Kesme, Sayalama, Delik Delme ve Hidrolik Kriko gibi üretimlerimiz mermer sektöründe vazgeçilmez makineler olup piyasada büyük rağbet görmektedir. Kaliteyi ön planda tutarak üretim çeşidi ve kapasite artışının yanında verimli çalışmanın arttırılması ve emeğin asgariye indirilmesi için özellikle pnömatik ve hidrolik kısımlara büyük önem verilerek otomasyona geçilmekte mekanik kısımlar mecburi olmadıkça kullanılmaya çalışılmamakta ve makinelerimizde özellikle iş kazalarını önleyici emniyet sistemleri ön planda tutulmaktadır . Üretilmekte olan bütün makinelerimiz öncelikle kendi ocak ve fabrikalarımızda denenerek, kusursuz ve mükemmel olarak ihtiyaç sahiplerine sunulmakta ve garanti uygulaması yapılmaktadır.Misyon-Vizyon

Demmak Anonim Şirketi 76 yıllık tecrübesi ile ülke ve bölge kalkınmasında sektörün gelişip büyümesinde her zaman üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığı ile Avrupa Birliğine geçiş süresince Avrupa standartlarında makine üretip ihraç ederek ülke kalkınmasına pay sahibi olmak gayret ve çabası içerisindedir. 

Kadromuz 

Demmak Demireller Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.; 4 Makina Mühendisi, 1 Endüstri Mühendisi, 1 Kalite Kontrol Uzmanı, 5 Makina Konstruksiyon Teknik Ressamı, 3 Tekniker,diğer ofis personelleri 57 usta başı,usta olmak üzere toplam 73 personeli ile imalatlarında yeni proje ve makine çeşidi kazandırmak için büyük gayret göstermektedir.